Ceyhun Kirimli has a PhD. in Biomedical Engineering with areas of competence in Molecular Biology, Genetics & Biomedical Engineering and Computational Sciences with focus on Development and Design of Biosensors.

http://www.linkedin.com/in/ceyhunkirimli
http://ceyhunkirimli.com

Ad Unit

Wednesday, February 24, 2016

Makyajlanmış 2016 Ford Kuga

2016 Model Ford Kuga'nin makyajlanmış yeni halinin fotoğrafları geçtiğimiz cuma görücüye çıktı. Aracın sadece dışına değil içine de ufak tefek teknolojik yenilikler getirilmiş. Aracın önünde kaputtaki trapezoid şeklindeki ızgara, yeni sis farları ve LED gündüz ön farları dikkati çekiyor. Ön farlarda adaptif viraj içini aydınlatma özelliğide bulunuyor. Yeni model 1.5 litrelik 120 bg'lik TDCI motor ile de satışa sunulacak. Aracın ilk duyuruluşu Barcelona'daki geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresinde olmuş olsa da önümüzdeki Geneva Motor şovunda da tekrar podyumlara çıkarılacak. 
 Aracın en büyük yeniliklerinden biri yeni infotainment sistemi. Sync3 adıyla anılan yeni bir haberleşme sistemi bulunduran teknoloji, 8 inçlik dokunmatik bir ekrandan oluşuyor. Söylenene göre akıllı bir telefon gibi dizayn edilmiş olan sistem 2 parmakla zoom yapma ve parmak sürüme şeklindeki sayfalar arasında gezinme gibi özellikleri bulunduruyor. Sistem Apple'in CarPlay ve Android'in AndroidAuto gibi app'leri ile senkronize olma özelliği sayesinde müzik dinleme ve mesaj gönderme gibi özellikleri çok daha rahat kullanmanızı sağlıyor. Ayrıca yeni sisteme AccuWeather gibi hava durumu app'leride indirilip ekranda görüntülenebiliyor. Sync3'nin en önemli özelliği ise sözlü komutları anlamadaki başarısı. Örneğin "kahveye ihtiyacım var" dediğinizde sizi en yakın kahveci'ye yönlendirebiliyor. Araçta elektrikli olarak katlanan ve aracın altına saklanan bir çeki demiri bulunuyor. Isıtmalı direksiyon simidi özelliğe bulunan yeni modelin klima düğme konsoluda yenilenmiş. 
 Her zamanki gibi, makyajlanmış ve yenilenmiş Ford Kuga'yi da sabırsızlıkla bekleyeceğiz.(500) No comments:

Post a Comment

Bumerang - Yazarkafe